Raziskovalna dejavnost v šolskem letu 2023/24

Šola ima dolgoletno tradicijo na področju raziskovalnega dela.

Vsa leta sodelujemo v projektu Mladi za Celje in raziskovalne naloge pripravimo v skladu z njihovim razpisom in rokovnikom.

Menimo, da mladi potrebujejo uporabna znanja. Želimo jim omogočiti ustvarjalno, kreativno okolje. Dijake želimo naučiti metodičnega zbiranja in obdelave podatkov, odkrivanja problemov, analize in sinteze podatkov.

Dijake želimo podpreti na njihovih močnih področjih.

Mladi se seznanijo z metodologijo raziskovalnega dela.

Nagrajene naloge na državnem tekmovanju štejejo kot referenca za pridobitev Zoisove štipendije. Raziskovalna naloga lahko nadomesti interni del mature.

Pričenja se novo raziskovalno leto, vabljeni vsi, ki bi se želeli pridružiti MLADIM RAZISKOVALCEM in obogatiti svoje znanje na tem področju.

Vse dokumente in ostale podatke o mladinskemu raziskovalnemu delu lahko najdete na spletni strani Mladi za Celje.

Koordinatorica: Katja Teršek

Elektronski naslov: Katja.Tersek@escelje.si