Na Ekonomski šoli Celje, Gimnaziji in srednji šoli, lahko dijaki naročijo Evropsko mladinsko kartico.

Evropska mladinska kartica (EMK oz. EYCA) v Sloveniji spodbuja mobilnost in osebnostni razvoj mladih, okoljsko in družbeno odgovornost ter skrb za večjo dostopnost dobrin mladim.

Imetniki Evropske mladinske kartice imajo dostop do:

• informacij o mladinskih tematikah in dogodkih,
  • preko 100 tisoč popustov in ugodnosti v Sloveniji ter v evropskih državah s področja kulture, neformalnega izobraževanja, prevozov, potovanj, nakupov, ogledov, tečajev ipd.,
  •  sodelovanje pri različnih projektih in mednarodnih dejavnostih.

Več o Mladinski evropski kartici in katere ugodnosti vse prinaša, si lahko preberete na spletni strani: Evropska mladinska kartica.

Cena dijaške izkaznice trenutno znaša 8,10 EUR + DDV. Cena letne nalepke za dijake višjih letnikov je: 0,15 EUR + DDVNovinci nalepke ne potrebujejo več, saj jih je nadomestilo elektronsko vodenje veljavnosti izkaznice.

Navodila za pridobitev dijaške izkaznice

Dijak oz. dijakinja dijaško izkaznico naroči pri pomočnici ravnateljice Simoni Sever Punčoh (kabinet 212 v tajništvu šole) ali pri mentoricah dijaške skupnosti (pri Sanji Čas v kabinetu športne vzgoje ali pri Barbari Slatenšek v kabinetu 418). Ob prijavi je potrebno obvezno oddati fotografijo primerno za osebni dokument, ki se po oddani prijavi vrne dijaku. Po prijavi dijak oz. dijakinja prejme položnico. S potrdilom plačila lahko dijaško izkaznico dvignete pri mentorici dijaške skupnosti Sanji Čas v kabinetu ŠVZ.