Po uspešno prijavljenem javnem pozivu SPIRIT-a Slovenija, Javne agencije Republike Slovenije za spodbujanje investicij, podjetništva in internacionalizacije, smo na Ekonomski šoli Celje v septembru izvedli startup vikend – podjetniški vikend za uresničitev poslovne ideje. Agencija nas je pri projektu tudi finančno podrla.

Namen delavnic, ki smo jih izvajali v sodelovanju z Inkubatorjem Savinjske regije, je zagotoviti spodbujanje razvoja osebnostnih lastnosti in veščin, ki so pomembne za podjetnost, med drugimi tudi ustvarjalnosti, samoiniciativnosti, sprejemanja tveganja in odgovornosti.

V projektu je sodelovalo 64 dijakov 2. letnika programa ekonomski tehnik. Dijaki so prek različnih aktivnosti, ki sta jih pripravili Iva Ana Virant in Sonja Majcen, spoznavali svet podjetništva in oblikovali svoje poslovne ideje za razvoj inovativnega izdelka ali storitve. Veliko uporabnih nasvetov so pridobili pri uspešnem podjetniku Gregi Gostinčarju iz podjetja FeelRooty. Dijaki so tako oblikovali enajst poslovnih idej, ki so jih dodatno izpopolnjevali tudi v popoldanskem času. Podporo pri oblikovanju poslovnih idej so dijakom nudile profesorice, in sicer Barbara Kvas, Antonjana Šuc Kolenc in Mojca Škodič. Po pregledu dela, ko so dijaki potovali po razburljivi podjetniški poti, je komisija v sestavi Iva Ana Virant, Sonja Majcen, Grega Gostinčar in Barbara Kvas v naslednji krog uvrstila pet poslovnih idej.

Po programu CANVAS, tj. spletnem sistemu za upravljanje učenja, je dijake, ki so se uvrstili v naslednji krog, vodil Jon Kanjir, samostojni podjetnik in študent.  Z optimistično naravnanostjo in mladostniško energijo je dijakom pomagal, da so lahko svojo idejo še izboljšali in dodelali ter se pripravili na predstavitve oziroma na svoj pitch. Namen predstavitve je bil prepričati potencialnega investitorja, da so ideje vredne zaupanja; dijaki so poslušalce seznanili s tematiko, z namenom, da bi zaupali projektu in bi bili vanj pripravljeni vložiti sredstva.

Komisija je na skupnem dogodku, ki se je odvijal v prostorih Ekonomske šole Celje, Višje šole, izmed petih predstavljenih idej izbrala najboljšo. Člani zmagovalne ekipe, ki so se  poimenovali SI, so Maja Dimec, Iva Novak Sitar, Rene Podvršnik, Lukas Cerovski in Marko Velisavljević, dijaki 2. b-razreda. Komisija je prepoznala in nagradila tudi dijaka, ki je ves čas delavnic deloval najbolj povezovalno; to je bil Stefan Alexander Sanoria Radovanović, prav tako dijaka 2. b.

Mentorice smo na prav vse sodelujoče zelo ponosne in upamo, da bodo dijaki v sodelovanju z Inkubatorjem Savinjske regije svoje ideje še nadgrajevali. Kot pravi Mary Crowley: »Na vrhu je prostora, kolikor ga hočete, samo ne za sedenje.«

Mojca Škodič

 

Ideja SI: Rene Podvršnik, Lukas Cerovski, Maja Dimec, Iva Novak Sitar in Marko Velisavljević, dijaki 2. b-razreda

Ideja WIKI: Sofija Stojanović, Lara Drofenik, Stefan Aleksander Sanoria Radovanović, Maks Orehov in Tina Jurkošek, dijaki 2. b-razreda

Ideja GLAM: Korina Verdnik, Pia Petan, Maruša Otorepec, Sara Orač, Andraž Lesjak in Lars Kukovec, dijaki 2. b-razreda

Ideja Aqua: Zeqiraj Iliriane, Ana Jeraj, Nikita Švajger, Anja Selič, Nikolaj Naglič in Miha Ahac, dijaki 2. a-razreda

Ideja KULIKREATIVE: Aneja Sovič, Selena Janković, Jan Narat, Jure Zupanič, Nejc Holešek in Valentina Dolinar, dijaki 2. a-razreda

Zmagovalna ideja SI: Mojca Škodič, Marko Velisavljević, Rene Podvršnik, Barbara Kvas, Sonja Majcen, Lukas Cerovski, Iva Ana Virant, Iva Novak Sitar, Maja Dimec, Marjeta Nosan in Antonjana Šuc Kolenc

Dijak, prepoznan kot najbolj povezovalen med vsemi delavnicami: Mojca Škodič, Barbara Kvas, Iva Ana Virant, Marjeta Nosan, Stefan Alexander Sanoria Radovanović, Sonja Majcen in Antonjana Šuc Kolenc

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)