Dijaki naše šole so sodelovali na mednarodnem sejmu učnih podjetij v Bolgariji od 21. 4. 2021 do 23. 4. 2021. Našo šolo sta zastopali učni podjetji Yummybox, d. o. o., prodaja prehranskih škatel D. I. Y. in Lenivc, d. o. o., turistična mobilna agencija. Mednarodni sejem učnih podjetij je potekal online v organizaciji Bolgarske centrale učnih podjetij. Učno podjetje Lenivc, d. o. o., so zastopali Gaber Vizlar, Klavdija Tržan, Anastasija Pantovič, Tim Lampret in Nik Vrešnjak, vsi dijaki 3. a. Učno podjetje Yummybox, d. o. o., so zastopale Ema Rom Zupanc, Maša Tepič, Mija Klokočovnik in Advije Adem, vse dijakinje 3. c ET. Na sejmu je sodelovalo 166 podjetij iz vsega sveta. Trgovanje je potekalo v platformi Discord v angleškem jeziku. Dogajanje so obogatila številna strokovna predavanja, potekala so v živo preko Facebook strani. Ponosni smo na naše dijake, saj so pokazali visok nivo ekonomskega znanja, informacijskih in komunikacijskih veščin. Izkazali so se z odlično konverzacijo v angleškem jeziku. Sodelovanje na mednarodnem sejmu jih je obogatilo z novimi znanji, idejami in dodatnimi izkušnjami, kar je lepa popotnica za nadaljnje delo.

Suzana Suholežnik, mentorica učnih podjetij

 

(Skupno 166 obiskov, današnjih obiskov 1)