V torek, 6. 12. 2022, je na šoli gostovala priznana infektologinja dr. Evita Leskovšek, katera že več kot tri desetletja spremlja potek obolenja AIDS v svetovnem prostoru in seveda tudi v Sloveniji. Izbrani dijaki prvih letnikov so v dveh časovnih terminih v spremstvu nadzornih profesorjev prisluhnili predavanju v živo in tako obogatili svoje znanje in zavedanje na še vedno prisotni bolezni s pomanjkljivim imunskim sistemom, ki bo še vedno prisotna med ljudmi. Dijaki so imeli možnost postavljati vprašanja v pisni in ustni obliki, na katera je dr. Evita Leskovšek prijazno odgovarjala. Ker je tematika mikrobiologije in genetike tudi del učne snovi, so bili pozvani, da pripravijo na to tematiko referatno obliko z lastnim razmišljanjem. Nekaj utrinkov predavanja pa je razvidno tudi iz objavljenih fotografij.
Tako se vodstvu šole, koordinatorici izbirnih vsebin in predavateljici zahvaljujem, da so nam omogočili izvedbo tako pomembne vsebine za življenje danes in v prihodnosti.

Polona Konec