Drage prvošolke, dragi prvošolci,

Ekonomska šola Celje ni samo vzgojno-izobraževalni zavod z več kot 150-letno zgodovino, ki domuje na Kosovelovi ulici v Celju. Ni samo stavba, kjer se izvaja pet različnih izobraževalnih programov. Ekonomska šola Celje so razumevajoči profesorji, ki so na voljo vedno, kadar jih potrebujemo. Smo odprti in prijazni dijaki, ki smo vedno pripravljeni priskočiti na pomoč ali pa izmenjati besedo, dve. So svetle in odprte učilnice, ki nas grejejo med hladnimi zimskimi dnevi. Ekonomska šola Celje je naš drugi dom, dijaki in profesorji pa naša druga družina. Veseli smo, da ste se nam pridružili tudi vi.

V Ekonomski šoli Celje spodbujamo in podpiramo raznovrstne dejavnosti, ki veselijo naše dijakinje in dijake, saj se zavedamo, da šola ni samo učenje. Šola so odnosi, je druženje, socializacija, šola je prijateljstvo, veselje in radost – vse dobro, kar si v tem prostoru medsebojno delimo. Ekonomska šola Celje je šola za življenje. Želimo si, da bi dijaki in dijakinje naše šole začutili vpliv domačnosti in topline, ki domuje za zidovi na Kosovelovi ulici 4. Odprtih rok sprejemamo vse, ki si tako ali drugače želijo postati del naše velike družine, z nami deliti veselje in srečo, a tudi žalost in razočaranje, saj so vse to sestavine zdravega šolskega življenja. Skupaj si pomagamo preplezati najvišje pregrade, se bodrimo, kadar smo razočarani in veselimo, kadar smo zadovoljni. Predan profesorski kolektiv, ki ima vedno odprta vrata, in prijateljski dijaki nam pomagajo prehoditi vzpone in padce, ki jih prinašajo srednješolska leta, in nas tako pomagajo pripraviti na življenje. Veseli in ponosni smo, da ste se odločili postati del Ekonomske šole Celje, saj nam boste tako pomagali graditi mostove med radostmi sedanjosti in izzivi prihodnosti.

Dobrodošli na Ekonomski šoli Celje.

Miha Komplet, 3. e

(Skupno 2.148 obiskov, današnjih obiskov 1)