Dober spanec (priporočeno za mladostnike je vsaj 9 ur na noč) je osnovna človekova potreba in je eden od temeljev zdravja. Povezan je z boljšo kakovostjo življenja in boljšim zdravjem v vseh starostnih obdobjih. Tisti, ki redno in dobro spijo, so bolje razpoloženi, imajo boljšo psihomotorično uspešnost in učne dosežke.

Pomanjkanje spanja povzroča slabo počutje, razdražljivost, motnje v zbranosti, pozornosti in spominu, škodi posameznikovi učinkovitosti in je povezano z večjo verjetnostjo za glavobol, možgansko kap, Alzheimerjevo bolezen in druge bolezni živčevja. Zato je zelo pomembno, da telesu zagotovimo dovolj spanja.

Mladostniki, ki se pogosto soočate s pomanjkanjem spanja si preberite naslednja priporočila.

Koliko spanja potrebujejo šolarji? #backtoschool #spetvšolo #spanje #sanje #zdravje #tiktokslovenia #slovenijatiktok

Priporočila za dobro spanje – šolarji in mladostniki | www.nijz.si

Zakaj je spanje pomembno? | www.nijz.si

Ob svetovnem dnevu spanja, vas vabimo tudi na brezplačno strokovno srečanje z naslovom Mladostniki in spanje, ki bo z oddaljenim pristopom izvedeno 23. 3. 2022. Dostop do vabila je na: https://www.nijz.si/sl/strokovno-srecanje-mladostniki-in-spanje-23-marec-2022