V petek, 17. 12. 2021, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje učnih podjetij. Med sabo so se pomerila naslednja učna podjetja:

• BeeFit, d. o. o., Prodaja zdravih sladic in prehranskih dopolnil,
  • Domača špajza, d. o. o., Prodaja lokalno pridelane hrane in izdelkov,
  • GymFit, d. o. o., Prodaja športne opreme,
  • Lupicna, d. o. o., Prodaja in najem hišk za poslovne in prostočasne namene.

Na koncu predstavitev je sledilo glasovanje udeležencev, ki so bili prisotni na predstavitvi. Kriteriji ocenjevanja so bili izvirnost poslovne ideje, poslovni načrt, promocijsko gradivo in sama predstavitev predstavnikov posameznih podjetij.  Glasovanje je potekalo v spletni aplikaciji Mentimeter.  Glede na število glasov in oceno strokovne komisije v sestavi Andreje Tanšek, Barbare Kvas in Suzane Suholežnik je bila sprejeta enotna odločitev, da se mednarodnega tekmovanja učnih podjetij v mesecu februarju udeležita podjetji Domača špajza, d. o. o., in Lupinca. d. o. o.

Vse ideje so bile zanimive in prilagojene današnjim covid razmeram, kjer morajo biti podjetniki fleksibilni ter znajo efektivno reševati probleme.

Mentorice učnih podjetij: Andreja Tanšek, Barbara Kvas, Suzana Suholežnik