Športni dan bo potekal po priporočilih NIJZ v obliki pohodov. Je del obveznih izbirnih vsebin oz. interesnih dejavnosti, zato je obvezujoč za vse.

Dijaki se bodo z razredniki in ostalimi spremljevalci, odpravili po poteh v okolici Celja. Štartna mesta bodo na različnih destinacijah ob različnih urah. Začetki pohoda so z zamikom 5 minut za vsak razred po razporedu.

Predvidoma se športni dan zaključi do 13.00.

Oproščeni dijaki naj se javijo v šoli, ob 8. uri pred zbornico profesoricama Poloni Konec in Suzani Suholežnik.

Prosimo, da si na koncu preberete še dodatna navodila.

1. LETNIK – ŠMARTINSKO JEZERO

Skupaj s spremljevalci vas bo pot vodila proti Šmartinskemu jezeru. Predviden postanek  za ET in TV bo na ploščadi pri Panorami. Za dijake EG pa pri Brkatem somu. Tam boste pomalicali in opravili skupinsko fotografiranje  z razredniki in spremljevalci. Povratek bo po isti poti nazaj. Končna postaja bo pri trgovini Lidl v Novi vasi.

Vodja: Sanja Čas

Zbor: Ob 8.00 uri.

– ET in TV pred glavnim vhodom v šolo.

– EG na parkirišču za šolo.

Spremljevalci:

1. A – 8.00 Katja Fras Budna, Olga Arnuš, Aleš Hofman

1. B – 8.05 Helena Muha, Andreja Tanšek, Lilijana Povalej

1. C – 8.10 Melita Podgoršek, Metka Bombek

1. E – 8.15 Branka Vidmar Primožič, Dagmar Konec

1. F – 8.20 Simona Sever Punčoh, Sanja Čas

2. LETNIK ET, TV in EG – BRNICA

Skupaj s spremljevalci vas bo pot vodila ob Savinji, čez viseči most ter naprej do koče na Brnici. Koča bo odprta, vendar si hrano in vodo vzemite s seboj. Imejte primerno obleko in obutev. Ravnajte se po navodilih spremljevalcev. Razred hodi skupaj. Končna postaja bo v Celju »Na Špici«.

Vodja: Gregor Marguč

Zbor: Pri splavarju za mestno knjižnico. Odhodi razredov naj bodo s 5 minutnim zamikom.

2. A – 7.30 Blaž Knep, Mateja Kapitler

2. B (KARANTENA)

2. C – 7.35 Antonija Petričič Šnajder, Gregor Marguč

2. E – 7.40 Marjana Gajšek, Marija Kolenc

1. in 2. letnik TRGOVEC

Skupaj s spremljevalci vas bo pot vodila skozi mesto, ob Savinji, po Pelikanovi poti, mimo nove razgledne točke in plezališča na Celjski grad. Tam boste izvedeli nekaj o zgodovini gradu in Celjskih grofih. Vračate se skozi zaselek Zagrad in ob Savinji nazaj do mesta.

Vodja: Lidija Plevčak

Zbor: Ob 8. uri pred šolo. Odhodi razredov naj bodo s 5 minutnim zamikom.

1. Č – 8. 00 Tatjana Trupej, Lidija Plevčak

1. D – 8. 05 Simona Žlof, Helena Mešnjak

2. Č – (KARANTENA)

3. LETNIK IN 1. PTI – TREMERJE

Pot vas bo vodila po kolesarski oz. pešpoti ob Savinji, mimo čistilne naprave, čez novi most proti Laškem in nazaj. Končna postaja bo parkirišče nasproti Razvojnega centra.

Vodja: Christjein Benčina

Zbor: Na parkirišču nasproti Razvojnega centra (rondo s fontano). Odhodi razredov naj bodo s 5 minutnim zamikom.

3. A – 8. 00 Tatjana Ivšek, Polona Kramer

3. B – 8. 05 Olga Iskra, Saši Pešec

3. C – 8. 10 Karmen Kranjec, Christjein Benčina

3. E – 8. 15 Lidija Rebeušek, Janez Turnšek

1. PTI – 8. 20 Manja Ferme, Sonja Salobir Lindsay

4. LETNIK IN 2. PTI – CELJSKA KOČA

Pot bo potekala obb Savinji, do gasilskega doma v Zagradu, mimo prenovljene hiše, v kateri je nekaj časa bivala Alma Karlin, do Celjske koče. Vračamo se po isti poti nazaj, ob Savinji, do parkirišča nasproti Razvojnega centra (rondo s fontano).

Vodja: Mateja Volk

Zbor:  ob 7.30 uri na parkirišču nasproti Razvojnega centra (rondo s fontano). Odhodi razredov naj bodo s 5 minutnim zamikom.

2. PTI – 7. 30 Irena Lasnik

4. A – 7. 35 Alenka Gotlin Polak, Marko Kubale

4. C – 7. 40 Srečko Robek, Ivan Lojen, Ana Gračnar

4. E – 7. 45 Katja Teršek, Mateja Volk

Dodatna navodila

MALICA:

Vsi dijaki se morate prijaviti za hladno malico (sendvič in napitek) za četrtek, 23. 9. 2021, že v sredo, 22. 9. 2021. Jedilnica bo odprta od 7.00 do 9.00.

Ravnajte se po navodilih spremljevalcev. Prvi in zadnji v koloni hodi spremljevalec, dijaki ga ne smete prehitevati ali zaostajati za njim. Na cesti upoštevajte cestna pravila in hodite ob robu, po levi strani cestišča!

Vsi pohodniki morate imeti primerno obutev, ki ne drsi in rezervno majico. Ne pozabite na primerno hidracijo, zato imejte s sabo brezalkoholne napitke. Najprimernejši so izotonični napitki in navadna voda.

Tudi na športnem dnevu velja »šolski hišni red », zato ne dovolimo pitja alkoholnih pijač, kajenja ipd. Proti kršiteljem bomo ukrepali. Prosimo, da odpadkov ne mečete v naravo.

Športni dan je sestavni del učnega načrta, zato ga boste nadomeščali vsi, ki ga ne boste opravili.

Uporaba lastnih avtomobili ali taksijev je prepovedana.

Poskrbite za primerne fotografije, ne pozabite zabeležiti lepih, smešnih, posrečenih, zadovoljnih trenutkov. Najatraktivnejše fotografije boste razredi razstavili na stenskih panojih na hodniku pred telovadnico. Ne pozabite na skupinsko razredno fotografijo!

Vse o športnem dnevu najdete na oglasni deski na poti v telovadnico, na spletni strani šole, na dijaškem spletu in družabnih omrežjih šole.

Izkoristite dan za druženje in klepetanje s sošolci in profesorji.

Celje, 16. 9. 2021                                                        Za aktiv ŠV: Mateja Volk

(Skupno 1.130 obiskov, današnjih obiskov 1)