V petek, 18. 6., in v ponedeljek, 21. 6. 2021, so našo šolo obiskali učenci osmega razreda Osnovne šole Hruševec Šentjur. Po uvodnem pozdravu gospe ravnateljice, Bernarde Marčeta, smo jim predstavili našo šolo in delovanje učnih podjetij. Na predstavitvi so dijaki izpostavili sodelovanje s podjetniki ter vpetost v humanitarne in mednarodne projekte. Osnovnošolci so spoznali učno podjetje Lenivc, ki ga vodi mentorica Suzana Suholežnik, in učno podjetje Zate, ki ga usmerja mentorica Andreja Tanšek. Dijaki učnega podjetja Lenivc, Eva Mastnak, AnastasijaPantović, Ines Plevčak, Jasna Skelič, Klavdija Tržan in Gaber Vizlar, ter dijaki učnega podjetja učnega podjetja Zate, Maša in Tjaša Dežmarič, Gal Guček in Rebeka Kubale, so osnovnošolce razdelili v skupine, v katerih so razvijali inovativno poslovno idejo, oblikovali ime, logotip in slogan svojega namišljenega podjetja. Naloge so se lotili z veliko vnemo in veseljem. Presenečeni smo bili nad izvirnostjo njihovih poslovnih idej. Izbrali smo najboljšo podjetniško idejo in zmagovalno skupino nagradili z USB ključi, pisali podjetja Vivapen in rokovniki Grafike Gracer. Ustvarjalne delavnice so potekale v prijetnem vzdušju in odličnem sodelovanju osnovnošolcev z našimi dijaki.

Suzana Suholežnik in Andreja Tanšek

(Skupno 786 obiskov, današnjih obiskov 1)