V okviru festivala 3-KONS k sodelovanju vljudno vabimo mlade filmske ustvarjalce. Organizatorji festivala pričakujemo udeležbo osnovnošolcev, srednješolcev ter članov društev ali neformalnih skupin. Filmi so lahko narejeni v okviru pouka ali obšolskih dejavnosti in pod okriljem mentorja ali zasebno. Tematika filmov je poljubna.
Priporočena dolžina filmov je 5 minut. Dolžina filmov naj ne presega 15 minut. Avtor lahko prijavi največ tri svoje filme. V kolikor avtor prijavlja več filmov, mora imeti vsak svojo ločeno prijavnico.

Filmi, ki so posneti v angleškem ali drugem tujem jeziku morajo imeti slovenske podnapise. Za film mora biti izpolnjena prijavnica, ki jo najdete na spletni strani festivala. Prav tako mora avtor oblikovati tudi plakat filma velikost B1 (700 x 1000 mm) in ločljivosti 200 ppi, ki ga kot datoteko PDF priloži k prijavljenemu filmu. Plakati bodo predstavljeni v okviru spremljevalne razstave v atriju na Kosovelovi 12.

Več o pogojih sodelovanja najdete tukaj. Pozorno preberite.

Projekcija izbranih filmov v okviru filmskega festivala neodvisnega kratkega filma 2020 bo 25. marca 2020 ob 9.00 v Mestnem kinu Metropol Celje. Dogodek bo potekal v okviru festivala 3-Kons in v organizaciji Srednje šole za strojništvo, mehatroniko in medije, Mestnega kina Metropol, Zveze kulturnih društev, JSKD območne enote Celje.

Festival je tekmovalnega značaja. Izbiramo najboljši film po izboru strokovne žirije in najboljši film po izboru občinstva. Strokovna žirija bo prav tako podelila nagrado za najboljšo igro.

Za vse informacije v zvezi z festivalom pišite na: filmfest3zvezd@gmail.com

Povezava do spletne strani festivala FILMFEST III ZVEZD 2020, kjer najdete podrobne informacije se nahaja tukaj.
Veselimo se sodelovanja z vami!