Zdravje je ena najpomembnejših vrednot in temelj kakovostnega življenja, zato je učno podjetje Choco Drop pripravilo vaje ter priporočila za krepitev telesa in duha v  času epidemije koronavirusa.

Za večino mladostnikov in učiteljev je novi način dela zahteven izziv z veliko napori. Prav tako od ravnateljev zahteva dodatne veščine vodenja. Predlagamo vam, da dnevno spremljate spodnjo uro, ki vas bo opomnila na to, da je treba prav vsak dan krepiti zdravje in ne samo ob svetovnem dnevu zdravja.

Za vas smo pripravili ob svetovnem dnevu zdravja nekaj nasvetov, ki naj postanejo vaša redna praksa.

• Prav vsak dan krepite svoje telo.
  • Vsaj enkrat na dan delajte raztezne vaje z Minuto za zdravje.
  • Aktivno preživite čas v naravi.
  • Odstranite moteče dejavnike, zaradi katerih je okrnjena vaša koncentracija.
  • Šolsko delo si organizirajte tako, da se boste izognili odvečnemu stresu.
  • Sodelujte s sošolci, pomagajte si in si delite primere dobre prakse.
  • Vzdržujte socialne stike s prijatelji preko socialnih omrežij.
  • Veliko se smejte.
  • Širite pozitivne informacije in misli.
  • Berite zanimive knjige.
  • Upoštevajte priporočila za zdravje psihologov dr. Kristjana Museka in Marka Juhanta ter drugih strokovnjakov s področja pozitivne psihologije, ki posebej mladim svetujejo, kako se psihološko krepiti v času epidemije koronavirusa in socialne osame.
  • Delite, iščite in izumljajte nove ideje, ki vas navdihujejo.
  • Ukvarjate se s čim več stvarmi, ki vas sproščajo in bogatijo.
  • Večkrat dnevno si preberite spodnji rek o zdravju:

»Kdor se redno smeji in dosti giblje, si zdravje zagotovi.«

Božidar Eržen

Logotip Minuto za zdravje je oblikovala dijakinja Kaja Horvat, ki se ob obilici šolskega dela sprošča  z ustvarjalnostjo. Dijakinja je za oblikovanje logotipa prejela pohvalo arhitekta Nandeta Korpnika, prvega evropskega nagrajenca za arhitekturo s področja kulturne dediščine v Sloveniji. Kaja se je pohvale zelo razveselila in namerava v prihodnosti z njim opraviti  intervju.

Vaje za krepitev zdravja najdete na spodnji povezavi.

Direktorica Ana Korošec na delovnem mestu

Dijaki  UP Choco Drop z direktorico Ano Korošec in mentorico Andrejo Tanšek vam želimo, da ostanete zdravi. Prispevek zaključujemo z mislijo Dalajlame, ki pravi, da je treba vsak dan znova prepoznati dragoceno naravo.

Zdravje lahko krepite vsak dan z osebno trenerko Natašo Gorenc na na spodnji povezavi: