V petek, 5. oktobra 2018, je bil praznik Mestne četrti Dolgo polje, Mestne občine Celje.

Naša šola vsa leta dobro sodeluje z lokalno skupnostjo, zato smo se tudi letos odzvali vabilu k sodelovanju in pripravili kulturni program V iskanju zvezde* in ga posvetili Evropskemu letu kulturne dediščine 2018.
Sodelovali so Tina Šibanc, Lara Vrečko-Kotnik in Rok Klajnšek-Grajžl (umetniška beseda), Brina Amadeja Bastl, Mija Klokočovnik in Tina Bobek (avtorski ples), Maša Tepič in Ana Teržan – Anabel (pesem), Jakob Dacar in Luka Gornik (fotografija).
Posebna gosta sta bila Mia Lovrenčak, učenka 6. razreda I. osnovne šole, ki se je predstavila z avtorskim plesom v vlogi Alme Karlin, in Miha Plevčak, dijak 4. letnika srednje Glasbene šole Celje. Mentorici sta bili Irena Lasnik in Helena Muha, profesorici slovenščine.