Organizirali bomo naslednje dejavnosti:

1. Ogled smučarskih skokov v Planici
  2. Plavanje v Laškem
  3. Drsanje in pohod
  4. Zimski pohod
  5. Dejavnosti za oproščene

1. OGLED SMUČARSKIH SKOKOV V PLANICI

Zbor za vse je ob 5.20 na parkirišču za hotelom Celeia nasproti šole. Odhod je ob 5.30. uri.

Ob 9. in 10. uri bosta potekali obe poskusni seriji, ob 11. uri pa bo sledila še kvalifikacijska serija poletov. Takoj po koncu zadnje serije se bomo zbrali pri našem avtobusu.

Vsi bodite toplo oblečeni in obuti (pohodna ali nepremočljiva obutev, bunde, palerine….), s seboj imejte kape in rokavice ter rezervna oblačila (majice, obutev), ki jih boste lahko pustili  na avtobusih.

Priporočamo vam, da si hrano in vodo ali sokove nesete s seboj.

Vsi dijaki in dijakinje morate upoštevati navodila spremljevalcev in organizatorjev.

Pričakujemo, da boste vzorno in zgledno zastopali našo šolo in uživali ob skokih naših športnikov ter jih športno vzpodbujali. Strastni navijači lahko navijate tudi  z navijaškimi rekviziti (zastave, raglje…).

Za lepo vedenje in odgovorno obnašanje ste skupaj s starši podpisali izjavo.

Podrobne informacije boste prejeli od spremljevalcev na avtobusu.

Predviden prihod v Celje bo med 15. in 16. uro.

Vodja: Leon Podvratnik (2. a, 2. e)

Spremljevalci :

Mateja Volk (1. d, 2. c, 2. apti)

Tatjana Trupej( 1. a, 1. b, 1. č)

Gajšek Marjana (1. e,1. apti, 4. a, 4. b, 4. e)

Lilijana Povalej (3. a, 3. č)

2. PLAVANJE V THERMANI LAŠKO

Zbor za vse dijake in dijakinje je ob 8.00 uri na železniški postaji,  kjer se javite spremljevalcem in greste skupaj z njimi na vlak.

Odhod vlaka je ob 8:25.

Dijaki in dijakinje iz Laškega in smeri Zidani most počakate ob 8:40 na spremljevalce pri vhodu v kopališče  Thermana Laško. Vsak spremljevalec prejme karte za svojo skupino. Kopanje in ostale vodne aktivnosti bodo trajale od 9. do 12. ure. Ravnajte se po navodilih spremljevalcev in zdraviliških animatorjev.

Odhod vlaka je ob 13:20.

Vodja: Saši Pešec (1. č, 1. apti, 4. a)

Spremljevalci:

Andreja Tanšek (2. a, 3. a)

Ivan Lojen (1. a, 1. c)

Helena Mešnjak (1. b, 1. e)

Simona Mirnik (1. d, 3. e)

Katja Šlogar (2. e, 3. f)

Dora Glavnik (2. c, 3. c, 3. č)

3. DRSANJE IN POHOD

Dijakinje in dijaki drsate v eni skupini.

Zbor ob 9.20 pred šolo, kjer se javite spremljevalcem, kateri poberejo denar za vstopnice po 3 €. Zbrani denar spremljevalci oddajo profesor Danilu Starčku, ki kupi vstopnice za vse dijake in jih na drsališču razdeli spremljevalcem. Ob 9. 30 krenete na pohod proti visečemu mostu, pohod pa zaključite v mestnem parku. Spremljevalec prevzame karte, jih razdeli, potem pa  nadzira tudi izposojo drsalk (izposoja  je 3 €). Dijakinje in dijaki, ki se ne boste drsali, vam športnega  dneva ne  priznamo.

Drsanje traja od 11.00 do 12.30 ure.

Vodja na drsališču:  Oskar Selčan  (1. č, 1. c – samo drsanje)

Spremljevalci:

Terezija Drešček (1. apti, 3. a, 1. e)

Alenka Gotlin Polak in Irena Lasnik (3. f, 3. b)

Branka Vidmar Primožič (2. e, 4. e)

Metka Bombek  (2. a, 4. a)

Jasmina Bornšek (1. a, 4. b)

Nataša Slapnik (1. c – samo pohod)

Milan Šušteršič (3. č, 3. e, 2. apti)

Petra Tomšič (3. c)

Srečko Robek (1. b, 2. c ET, 2. c TV)

Danilo Starček

4. ZIMSKI POHOD

Zbor za vse pohodnike bo ob 7.45  pred  šolo,  kjer se javite svojemu spremljevalcu. Smer pohoda bo Celjska koča.  Ravnajte se po navodilih profesorjev in ne zapuščajte svoje skupine. Na začetku in koncu kolone pohodnikov je profesor. Med potjo bodo kontrolne točke, zato hodite s svojo spremljevalko ali spremljevalcem v skupini.  Dijaki, ki se ne boste javili na vseh kontrolnih točkah, športnega dne ne boste imeli  priznanega.

Poslušajte vremensko napoved (zjutraj bo verjetno še precej hladno) in se vremenu primerno oblecite in obujte. Malico in vodo si vzemite s seboj.

Med potjo ne odmetavajte odpadkov.

Vodja: Nada Jeraša (1. e, 2. e, 3. č, 3. f)

Spremljevalci:

Manja Ferme Rajtmajer (4. a, 4. e, 2. apti)

Marija Sodin (1. b, 1. c)

Lidija Plevčak (3. b)

Marija Kolenc (1. a pti)

Blažka Dolinšek (1. a, 2. c )

Olga Iskra (1. č, 2. a, 3. a)

Alenka Pavlin (4. b)

Simona Žlof (1. d)

4. OPROŠČENI

Dijakinje in dijaki, ki ste oproščeni ŠV, pridete v šolo ob 8. uri  in se javite profesorici Karmen Kranjec pred učilnico 202, kjer boste prejeli vsa navodila.

Dodatni spremljevalki: Polona Turnšek in Mojca Knez Šket

OPOZORILO za vse udeležence športnega dne!

Vse dijake in dijakinje opozarjamo, da se ravnate  po navodilih spremljevalcev in organizatorjev dejavnosti. V primeru, da boste kršili pravila, bomo proti vam ukrepali.

Športni dan naj vam nudi veliko športnih užitkov, vi pa pazite nase in se ne izpostavljajte  nevarnostim. Ne pozabite, da je to delovni dan, kjer veljajo šolska pravila hišnega reda in pravila lepega obnašanja!

Vsi dijaki, ki športnega dne ne boste opravili, ga boste morali nadoknaditi v mesecu maju, da boste imeli opravljene interesne dejavnosti, ki so obvezne za vse.

V sredo, 22. 3. 2017, se morate prijaviti za malico za  četrtek, 23. 3. 2017. Pripravljen bo sendvič in napitek. Kuhinja na šoli bo odprta od 5.45  do 9.30.

Vse informacije o športnem dnevu  lahko preberete  na oglasni deski ŠŠD,  na dijaški spletni strani šole in šolski TV.

Vsem dijakinjam in dijakom  ter profesorjem želimo prijeten in aktiven športni dan in ga izkoristite za druženje in klepetanje!

Celje, 20. 3. 2017                                                                                                   Za aktiv ŠV: Nada Jeraša